1. Zpět na výpis

Glengoyne 15y/o 43%

Glengoyne 15y/o 43%
Tisknout

Glengoyne 15y, single malt whisky, zrána v kombinaci sudů 1. plnění po bourbonu a sherry, což je pro Glengoyne unikátní.

Cena s DPH:
2 162 Kč
Cena bez DPH:
1 787 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Výrobce:
Glengoyne
Informace o produktu

Glengoyne 15y, 43% 

Nový Glengoyne 15-letý je bohatá a krásná single malt whisky, zcela zbavená rašelinového kouře díky sušení ječmene pouze na horkém vzduchu. Zraje kombinaci sudů po americkém bourbonu, tak i v sudech po sherry prvního plnění,  s dalšími sudy opakovaně plněnými.

Má v sobě komplexní hloubku a světlé tropické tóny ovoce - s kořeněným dubovým nádechem. Náznaky kandovaného citronu a ananasu odhalují vliv prvotřídních bourbonových sudů vyvážených bohatou intenzitou našich sudů po sherry, které jsou u nás hlavní.

Ocenění:

- stříbrná medaile - International Spirits Challenge 2016

- Stříbrná medaile - International Wine & Spirit Competition 2016- Gold medal -

- Zlatá medaile - San Francisco World Spirits Competition 2016

Barva: Jasně zlatá.

Aroma: Počáteční záběr sladkého citronu se uvolní do teplé popcornové kávy.

Chuť: Mírně olejnatá. ze sladkých citrusů se stávají vlašské ořechy se skořicí.

Finish: Sušený jemný dub.

Typ sudu: 30% prvního plnění po americkém bourbonu z amerického bílého dubu, 20% prvního plnění po sherry z evropského dubu a 50% ručně vybraných dubových sudů znovu naplněných.

 

 

Parametry

GLENGOYNE

Náš příběh začíná před 200 lety v malém, klidném údolí blízko „Bonnie Bonnie Banks u Loch Lomond v Campsie Cella. Údolí vyhořelo a poté jeho zelenající se pokrývka vytvořila perfektní střed pro regionálně plodný, i když ilegální, průmysl whisky. Pouze jedna z těchto ilegálních palíren byla povolena. Glengoyne – také známý jako „Burnfoot of Dumgoyne“ – se stal legálním v roce 1833, od této doby je produkce částečně souvislá. Předvídavý koncesionář – farmář, Georgie Connell, který mimo jiné vytvořil palírnu a pronajal pozemek kolem místa vypálení. Dalším kamenem v Glengoyne historii, je potřeba generačního skoku kupředu. Proto byla v roce 1876 založena Glasgow firma Lang Brother a doplněna palírnou pro jejich zvýšení a přicházející vína ducha říše. To bylo během jejich samostatnosti, který spíše prozaicky „Burnfoot of Dumgoyne“, vzla onu barevnější přezdívku. The Brother se vrátili na starší gálský název „Glen Guin“, což znamená „Údolí Divoké Kachny“. V průběhu této změny až do roku 1905 starý „Glen Guin“ byl přejmenován na dnešní slavný název Glengoyne. Do roku 1965, necelé století po Lang Brother bylo objeveno tajemství o údolí, že dalším jménem, které bylo objeveno bylo přes bránu palírny. Novými držiteli byli Robertson § Baxter, nyní známi jako The Edrington Group, kteří ihned investovali na program dojímavou renovaci a rozšíření. Po 38 let, byl Glengoyne klenotem v The Edrington Group, ještě předtím než byl prodán onem přítomným vlastníkům, Ian Macleod Distillers Limited, v roce 2003.

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.
Hodnocení
Průměrné hodnocení 0/5
Hodnoceno 0x
  • 1 0x
  • 2 0x
  • 3 0x
  • 4 0x
  • 5 0x

Zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Vaše hodnocení zboží

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

 

Kamenné prodejny

Prodejna Brandýs

Brandýs nad Labem
-Stará Boleslav,
Martinovská 328/28
zobrazit na mapě

Otevírací doba:
Po - Pá: 09:00 - 17:30

tel: +420 326 303 170
e-mail: info@e-whisky.cz

Prodejna Praha

Jindřišská věž
Praha 1
Jindřišská ul. 2122/33
zobrazit na mapě

Otevírací doba:
Po - Pá: 10:00 - 18:00

tel: +420 603 963 812
e-mail: kavka@e-whisky.cz