Načítám...
  Zpět na výpis

Octomore 05.1 169 ppm 59,5%

Bruichladdich Octomore 05.1 je již pátá edice této nejkouřovější whisky na světě, je nakouřená na mimořádných 169 ppm

Cena s DPH:
9 592 Kč
Cena bez DPH:
7 927 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Výrobce:
Bruichladdich
Informace o produktu

Bruichladdich Octomore 05.1 - 169 ppm 59,5%

Whisky Bruichladdich je mnohem méně rašelinná než jiné whisky z Islay. V r. 2002 byl však učiněn pokus vyrobit i v této palírně výrazně rašelinnou whisky. Podařilo se jim to na 100%. Výsledkem je rašelinná whisky, avšak bez medicínskosti jiných islay značek. Kvůli netradiční bruichladdichské chuti byl pro tuto whisky zvolen název Octomore. Druhé plnění whisky Octomore destilované v r. 2004 dosáhlo neuvěřitelných 140 ppm. A třetí plnění překonalo i tuto hranici s 152 ppm. Všechna plnění jsou lahvovaná ve věku 5 let a počet lahví je výrazně limitován. 

Tato již pátá edice Octomoru má již 169 ppm. Jedná se o další klasický Octomore, a opět se zvyšuje svoji hladinu kouře. 

Vydání koncem roku 2012 pod značkou Bruichladdich's Octomore, které se zaměřilo na poměrně ohromujících 169ppm. Očekávejte oheň ze síly sudů a spoustu kouře, ale také nějakou tu eleganci, která se skrývá za ohňostrojem. Stejně jako někdy jsou poznámky výrobce (níže) dobře čitelné.

Charakter: Tento silný, pohledný, dobře vybavený bojovník vyskočí ze skla, s vášní a ohněm, které odráží vlastnosti Islay. Teplá kouřová sladkost, síla Atlantiku se zvětšuje, vášeň keltů a nesourodé pýchy skotů, které jsou v tvé ruce.

Barva: Kadmium žlutá / jasmínová

Aroma: Žhavé rašelinové požár posílají jiskření radosti na nic netušícího čichového systému, který zaujme a vyčerpává smysly, které nikdy neměly takové přírodní potěšení. Teď jsou vzrušené, nadšené, povzbuzené a v úžasu síly tohoto alkoholu. Ječmen je třpytivý, dub se zjemňuje, ovoce hoří, detonují se atlantské bouře. Rašelinový kouř doutnající, mořské mlhy vířící, hedonistické vřesoviště; vítejte v aromatickém světě ručně vyrobeného, silně peatovaného, pomalu destilovaného, námořně zralé single malt whisky.

Chuť: Síla alkoholu je nekonečná, super hladká. Při napití je naprosto senzační; je to jako "Wow"! Nemusíte se obávat, že nebudete v pořádku, slibuji - počáteční přítomnost na patře je jako jalovcový olej, rašelinový uzenina, slané sušenky, lehký jód, drcená skořice, pak v druhé fázi citrusové příchutě grapefruitu, mandarinky, medový citrón spolu se sladkostí hrušky a ananasu dodávají složitosti ducha zcela nový rozměr. Plody vyrovnávají mořské tóny, dubové, oříškové a zázvorové příchutě bojují proti rašelině ale citrus pomáhá ochlazovat ten ohěň. Dokonalá rovnováha.

Závěr: Teplo z rašelinových žlaber zahřeje duši na několik hodin a jak se probudíte do příštího rána, vaše smysly se zeptají: "Opravdu se to stalo?", A doufáte, z celého srdce že to opět zažijete.

 

 

Parametry

BRUICHLADDICH

Bruichladdich, ležící na sevením břehu jezera Loch Indaal na ostrově Islay na západním pobřeží Skotska. Palírna, rozdělena od moře, i když jen klidnou pobřežní cestou, byla založena v roce 1881 Williamem Harey a jeho bratry. V roce 1886 přestavěna, ale i přes rozšíření v roce 1975 zůstala téměř nezměněna. V roce 1994 zastavila provoz. 19. prosince 2000 získala palírnu malá skupina soukromých investorů pod vedením Marka Reyniera. Bruichladdich je nyní soukromou společností. Pramenitá voda, která teče z nejstarších skal světa whisky, je použita na snížení procenta alkoholu ze sudu do láhve. Whisky je 100% přírodní, bez průmyslových procesů chlazené filtrace, umělého barvení a homogenizace. Destilační přístroje mají dlouhé krky a produkují poměrně lehkou, čistou lihovinu. Specifické lahvování sedí vaší náladě a také výjimečnému času během dne. Průkopnické whisky jsou navrženy sládkem Jimem McEwanem. Bruichladdich je známa jako DŮVĚŘIVÁ ISLAY.

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.
Hodnocení
Průměrné hodnocení 0/5
Hodnoceno 0x
  • 1 0x
  • 2 0x
  • 3 0x
  • 4 0x
  • 5 0x

Zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Vaše hodnocení zboží

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

 

Kamenné prodejny

Prodejna Brandýs

Brandýs nad Labem
Stará Boleslav,
Martinovská 328/28
zobrazit na mapě

Otevírací doba:
PO - PÁ : 09:00 - 16:00

tel: +420 602 152 836
e-mail: info@e-whisky.cz

Prodejna Praha

Jindřišská věž
Praha 1
Jindřišská ul. 2122/33
zobrazit na mapě

Otevírací doba:
PO - PÁ : 10:00 - 18:00, vyzvednutí až do 24:00

tel: +420 603 963 812
e-mail: kavka@e-whisky.cz