School of Smoke

Smokehead Masterclass. Zjistěte, zač je toho Islay.

V neděli 24. března se v pražském baru Savage rozvoní whisky a kouř. Dorazí totiž Michael Joseph Brown, ambasador kouřové whisky Smokehead z Islay. Přítomným barmanům představí nejen značku Smokehead, ale také Islay jako takovou. Následovat bude interaktivní praktická část, v níž se zúročí mixologické dovednosti barmanů.

School of Smoke, která je určená výhradně profesionálním barmanům, začne úderem 16. hodiny. Přivítáme se welcome drinkem Smokehead Bloody Mary a o občerstvení s kouřovým nádechem se postarají Meat Vandals. Tematická bude i hudba, v podkresu zazní playlist vytvořený na míru School of Smoke.

Poté si vezme slovo ambasador Michael Joseph Brown. Ve své prezentaci se bude věnovat jednak ostrovu Islay, kde vznikají vyhlášené whisky s výrazným kouřovým charakterem, a jednak značce Smokehead. Povídání doprovodí degustace, při níž ochutnáme hned několik vzorků a objevíme jejich konkrétní tóny jako mořské řasy, opečené marshmallows, ale i vanilku a karamel.

Po teoretickém úvodu přijde na řadu praktická část v podobě koktejlové masterclass. Během ní Michael Joseph Brown vysvětlí, jak přistupovat k jednotlivým verzím whisky Smokehead a v jakých koktejlech která z nich nejlépe vynikne. Na barmanech pak bude vytvořit vlastní kreace na bázi Smokehead.

Chcete se School of Smoke také zúčastnit? Pak si nezapomeňte zajistit své místo. Kontaktujte nás – buď e-mailem, nebo telefonicky.

kverkova@e-whisky.cz
+420 739 255 588