Novinky

SPRINGBANK DAY TOUR 2023/2024
SPRINGBANK DAY v ČR 2023/24
 
V rámci připravovaného prvního SPRINGBANK DAY v ČR v roce 2024, si Vás dovolujeme pozvat na degustace whisky z této světoznámé palírny pod záštitou Mirky Kverkové.
 
Tasting tour bude probíhat na vybraných místech v Čechách a na Slovensku. Postupně budeme zveřejňovat informace k degustacím na vybraných místech.
Těšit se mohou města Bratislava, Praha, Břeclav, Brno, Olomouc a Šumperk. V průběhu roku přidáme ještě několik dalších měst.
Celá tour bude završena v ČERVNU 2024 v palírně Agnes v Bohdanči, kde se uskuteční poslední etapa tour SPRINGBANK DAY.
 
Bratislava - Izzi Pub, 23/5/2023
Praha - Whiskeria bar, 3/8/2023
Břeclav - Cafe Bulldog, 25/10/2023
Brno - The Whisky Shop, 24/11/2023
České Budějovice - Flek bar, leden 2024, termín bude upřesněn
Olomouc - The Black Stuff Irish Pub & Whisky bar, únor 2024, termín bude upřesněn
Šumperk - březen 2024, místo a termín bude upřesněn
 
Sledujte naše sociální sítě, kde postupně přidáváme podrobnější informace k degustacím.
 
Více informací k prvnímu Springbank Day se dozvíte na našich degustacích a následně před koncem roku 2023.
 
Těšíme se na Vás.
Tým e-whisky.cz
 
Drink je neodmyslitelnou součástí toho, čemu říkáme pohoda.

Drink je neodmyslitelnou součástí toho, čemu říkáme pohoda. Dobré a také kvalitní, prostě sváteční napití. Může to být kvalitní skotská whisky. Ideálně jednosladová. Proč?

Protože jednosladové whisky mají svou jedinečnou a nezaměnitelnou chuť. Protože každý doušek vás naplňuje radostí z výjimečnosti okamžiku.

Až se budete rozhlížet, kde si takovou dobrou skotskou whisky koupit, zkuste Fous Spirits. Jak na e-shopu e-whisky.cz, tak v kamenných prodejnách v Brandýse nad Labem a v Praze v Jindřišské věži objevíte široké portfolio skotských whisky dovážených do České republiky přímo ze skotských destilérek.

Za patnáct let existence dovezli zakladatelé firmy do Česka celou řadu vynikajících i unikátních značek skotských whisky, některé dokonce vzhledem k limitovaným nebo výjimečným edicím jako investiční lahve. A pokud nejste výhradní milovníci skotské whisky, pak vás zajisté zaujme také výběr rumů, skotských ginů, francouzských koňaků, vína a champagne.

Whisky, která stojí za ochutnání

Ale protože jsme začali u skotské whisky, zmíníme jednu značku, která rozhodně stojí za ochutnání. Jde o whisky Old Pulteney, o níž lze jednoznačně říct, že je to whisky se silným příběhem. Má velmi příjemnou chuť s nádechem mořské slanosti díky blízkosti Severního moře i jezera Hempriggs, odkud se bere voda potřebná k výrobě. Také slad použitý při výrobě pochází z ječmene produkovaného výhradně ve Skotsku. Lahve mají zajímavý design inspirovaný tvarem kotle, v němž se whisky destiluje – majitelé ho museli v minulosti zkrátit. Díky své chuti je tato whisky vhodná pro začátečníky i pro dámy.

Tip pro sběratele

O raritní edici whisky Old Pulteney hovoří Mirka Kverková ze společnosti Fous Spirits, jež je zároveň zakladatelkou prvního dámského whisky klubu u nás. „Případný sběratel určitě ocení limitované stáčení jednosudové single malt whisky pro ČR – Old Pulteney 2006. Stočili jsme pouze 282 lahví,“ prozrazuje Mirka Kverková.

V prodejnách Fous Spirits najdete širokou nabídku mnoha druhů whisky. Na tuzemském trhu společnost zastupuje palírny, jako je Springbank, Glengoyne, Tamdhu, Old Pulteney, AnCnoc, Speyburn nebo Benromach. A pokud si chcete některou z nich nejdříve ochutnat, máte možnost. Zkušení barmani ve skotském kiltu vám ji naservírují ve stylově zařízeném baru Whiskeria v centru Prahy v Jindřišské věži, kde mají v nabídce 450 druhů whisky z celého světa. Ostatně nemusí jít o vaši náhodnou návštěvu tohoto baru. Pro milovníky whisky i zatím nezkušené hledače těch nejlepších drinků zde pořádají pravidelné řízené ochutnávky.

Miroslava Kverková: "Moje cesta k whisky"

Moje cesta k whisky byla dlouhá a klikatá. Začala ve skotském městě Campbeltown, které bylo dříve se svými 30 palírnami „světovou metropolí whisky“ a kde jsem rok a půl žila. Po návratu do Čech jsem začala pracovat ve firmě Fous Spirits, která whisky dováží a prodává. Ale pořád to nebyl ten moment, kdy bych pro ušlechtilý destilát zahořela.

Jak jsem ale pomalu pronikala do tajemství výroby a ochutnávala další vzorky, měla jsem k whisky blíž a blíž, až to najednou byla láska. Od té doby jsem navštívila celou řadu skotských destilerií a ve slavné palírně Bruichladdich na ostrově Islay dokonce absolvovala jejich slavnou whisky akademii.

V oboru se pohybuji už 15 let a svou práci považuji za svého koníčka. Ale neusínám na vavřínech, ve světě whisky je pořád co objevovat a tak se neustále vzdělávám a moc ráda se o své znalosti dělím i s ostatními. Založila jsem třeba první český Ladies whisky club, který dává milovnicím whisky unikátní příležitost potkat další ženy se stejnou vášní. Vítáme zkušené odbornice, ale také ty, které whisky ještě neochutnaly a chtějí rozšířit své obzory.

Whiskeria bar Jindřišská věž

V samotném srdci Prahy, v přízemí a prvním patře Jindřišské věže, jsme pro Vás otevřeli luxusní, stylovou whiskerii s nabídkou širokého sortimentu téměř 400 druhů skotské, irské, kanadské, nebo například japonské whisky.

Přijďte k nám a vychutnejte si plnými doušky atmosféru dalekých skotských hor a irských zelených plání. Posaďte se do pohodlné kožené klubovky, objednejte si sklenku jedinečné kvalitní whisky a nechte se její chutí unést do míst, kde se mlha zvedá nad blaty, nad vřesovištěm voní kouř z rašeliny a v dubových sudech zraje jen ta nejlepší whisky, kterou právě možná držíte v ruce...

"Život je příliš krátký na to, abychom pili špatnou whisky."

V naší whiskérii podáváme výhradně kvalitní whisky, dodávanou přímo z těch nejvyhlášenějších palíren, proslulých svou kvalitou a výbornou chutí. Přijďte se přesvědčit a ochutnejte tu nejlepší whisky v příjemném prostředí se stylovou obsluhou. Přijďte k nám na večeři s přáteli, na firemní večírek, na některou z našich pravidelných degustací, nebo jen tak posedět nad skleničkou výborného pití a vychutnejte si opravdovou skotskou tradici v srdci Prahy!

Hledáte místo v příjemném a stylovém prostředí pro Vámi pořádanou akci? V prostorách našeho baru nebo na vyhlídce Jindřišské věže zajistíme vše tak, aby se Vaše akce stala nezapomenutelným zážitkem.

https://whiskeria.cz/