Drink je neodmyslitelnou součástí toho, čemu říkáme pohoda.

Drink je neodmyslitelnou součástí toho, čemu říkáme pohoda. Dobré a také kvalitní, prostě sváteční napití. Může to být kvalitní skotská whisky. Ideálně jednosladová. Proč?

Protože jednosladové whisky mají svou jedinečnou a nezaměnitelnou chuť. Protože každý doušek vás naplňuje radostí z výjimečnosti okamžiku.

Až se budete rozhlížet, kde si takovou dobrou skotskou whisky koupit, zkuste Fous Spirits. Jak na e-shopu e-whisky.cz, tak v kamenných prodejnách v Brandýse nad Labem a v Praze v Jindřišské věži objevíte široké portfolio skotských whisky dovážených do České republiky přímo ze skotských destilérek.

Za patnáct let existence dovezli zakladatelé firmy do Česka celou řadu vynikajících i unikátních značek skotských whisky, některé dokonce vzhledem k limitovaným nebo výjimečným edicím jako investiční lahve. A pokud nejste výhradní milovníci skotské whisky, pak vás zajisté zaujme také výběr rumů, skotských ginů, francouzských koňaků, vína a champagne.

Whisky, která stojí za ochutnání

Ale protože jsme začali u skotské whisky, zmíníme jednu značku, která rozhodně stojí za ochutnání. Jde o whisky Old Pulteney, o níž lze jednoznačně říct, že je to whisky se silným příběhem. Má velmi příjemnou chuť s nádechem mořské slanosti díky blízkosti Severního moře i jezera Hempriggs, odkud se bere voda potřebná k výrobě. Také slad použitý při výrobě pochází z ječmene produkovaného výhradně ve Skotsku. Lahve mají zajímavý design inspirovaný tvarem kotle, v němž se whisky destiluje – majitelé ho museli v minulosti zkrátit. Díky své chuti je tato whisky vhodná pro začátečníky i pro dámy.

Tip pro sběratele

O raritní edici whisky Old Pulteney hovoří Mirka Kverková ze společnosti Fous Spirits, jež je zároveň zakladatelkou prvního dámského whisky klubu u nás. „Případný sběratel určitě ocení limitované stáčení jednosudové single malt whisky pro ČR – Old Pulteney 2006. Stočili jsme pouze 282 lahví,“ prozrazuje Mirka Kverková.

V prodejnách Fous Spirits najdete širokou nabídku mnoha druhů whisky. Na tuzemském trhu společnost zastupuje palírny, jako je Springbank, Glengoyne, Tamdhu, Old Pulteney, AnCnoc, Speyburn nebo Benromach. A pokud si chcete některou z nich nejdříve ochutnat, máte možnost. Zkušení barmani ve skotském kiltu vám ji naservírují ve stylově zařízeném baru Whiskeria v centru Prahy v Jindřišské věži, kde mají v nabídce 450 druhů whisky z celého světa. Ostatně nemusí jít o vaši náhodnou návštěvu tohoto baru. Pro milovníky whisky i zatím nezkušené hledače těch nejlepších drinků zde pořádají pravidelné řízené ochutnávky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení