Jura 1997 0,7l 52,5%

9 826 Kč 8 120,66 Kč bez DPH 14 037,14 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)

Tato 28letá whisky byla destilována v roce 1997 v palírně Isle of Jura Distillery a následně zrála v sudu typu refill American hogshead. Do lahví byla stočena v roce 2025 nezávislou stáčírnou Gordon & MacPhail jako součást série Connoisseurs Choice Cask Strength.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Whisky je lahvována v sudové síle 52,5 % alkoholu a zachovává si svůj autentický charakter – není filtrována za studena a neobsahuje přidaná barviva. Celkem bylo stočeno pouze 181 lahví, což z této edice činí skutečně vzácný kousek pro sběratele i milovníky whisky.

Vůně: Bohaté aroma zralého tropického ovoce a citrusů, doplněné jemnou sladkostí medu.

Chuť: Plná a zahřívající, s tóny dušeného ovoce, sladkého toffee a hořké čokolády, které doplňuje lehký nádech para ořechů.

Závěr: Dlouhý a vyvážený, s jemnými tóny dubového dřeva a příjemnou hřejivostí.

Palírna Isle of Jura Distillery, nacházející se na stejnojmenném skotském ostrově Isle of Jura, je známá svými charakteristickými single malt whisky. Nezávislá stáčírna Gordon & MacPhail z města Elgin má více než 125 let zkušeností a proslula stáčením vzácných a kvalitních whisky z pečlivě vybraných sudů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Single malt whisky
Druh: Single malt whisky
Země původu: Skotsko
Stáří: 28 let
Objem: 700 ml
Obsah alkoholu: 52,5%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola